Draft Pub İstanbul

Güncel:

DRAFT Batı Ataşehir Şubat 2018'de açılıyor.

Adres: Barbaros Mahallesi Varyap Meridian G Blok 
           Ardıç Sokak Ataşehir

             

KISACA :

🏆Yılın Pub'ı 2015 Kangurular 1.lik Ödülü


✈️ Zomato Türkiye'deki En Yüksek Pub Puanı 4,9/5


DRAFT Noktaları : (Güncel açılış saatleri için ilgili şubeyi arayınız)

📍Erenköy            0216 4672931
📍Selamiçeşme    0216 3843838
📍Acıbadem         0216 3250041
📍Moda                0216 3377691
📍Ataşehir                Yakında


# Şaşırtıcı ve Özgün Endüstriyel Dizayn

# Geniş Yemek ve Bira Menüsü

# 80-90'lar Müziği

UZUNCA :

DRAFT bira kültürünün gelişimini misyon edinmiş, gurme olmayan ama lezzetli yemekleri bulabileceğiniz 2015 doğumlu bir pub zinciri. Gastropub diyoruz çünkü  midenizin (gastro) hoşlanacağı lezzetleri bulabileceğinizden. Eski pub anlayışında olmayan yemekler veya lezzetler diğer bir deyişle. Yoksa  'gurme' ile karışmasın bizim 'gastro' !

DRAFT'larda yüze yakın bira var bütün dünyadan. Çoğu şişede. Menümüzde yemek ve bira eşleşmesine yer verdik. Hangi yemeklerle hangi tip bira içebileceğiniz konusunda bir yönlendirme. Biraların çoğu 'ale' cinsi bira. Bildiğiniz sarışın biralardan farklı renkleri var. Şarap gibi kokuları, aromaları var hepsinin. Kiminin kendi bardakları. O bardakları tutmak bile haz veriyor insana.  

DRAFT ismini bir çok kişinin düşündüğünün aksine 'fıçı bira' anlamında  koymadık bu arada. Malum DRAFT'ın bir çok anlamı var. 'Fıçı bira' biraya ilgisi olanların ilk aklına gelen. DRAFT'ın eski bir uçak mühendisi olan kurucusunun dediğine göre uçakların karşılaştığı 'hava boşluğunun’ sebebi olan ve düşey yönde esen rüzgarlara da DRAFT deniliyor. Ancak pubımızın isimi bunların hiç biri değil. Biz 'taslak' anlamında  DRAFT kelimesini kullandık. Dedik ki biz bir yer yaptık, fiziksel olarak bitirdik ama içinde insan olmadan bir ruhu olmayacağı için ona ‘taslak’ dedik. 


Ne mutlu ki bugün geldiğimiz noktada DRAFT'ların bir ruhu var. Bir çok kişinin sadece beğenisini değil, içten sevgisini kazanmış yerler oldu DRAFT'lar. Mahalle kültürünün ve aidiyet duygusunun hatırlandığı, kız kıza rahat edilen, kasıntı olmayan bir ortamda yenilip içilirken güzel müziğin içinizde hissedildiği, harika doğum günlerine ev sahipliği yapan mekanlar her bir DRAFT. 

 

Bağdat Caddesi No:349/D Erenköy

Bağdat Caddesi No:165 Selamiçeşme

Acıbadem Caddesi No:67/B Acıbadem

Moda Cad. No:64 Caferağa Mah. Kadıköy

İSTANBUL

Erenköy

Selamiçeşme

Acıbadem

Moda